Żarówka liniowa LED jako alternatywa dla tradycyjnych liniowych żarówek przy lustrze

0
73

W dobie nowoczesnych technologii i dbałości o środowisko naturalne coraz więcej osób poszukuje ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań w swoim domu. Jednym z takich rozwiązań są żarówki liniowe LED, które zyskują na popularności jako alternatywa dla tradycyjnych liniowych żarówek stosowanych m.in. przy lustrach. Dowiedz się o nich nieco więcej.

Co to jest żarówka liniowa LED i do czego służy?

Żarówki liniowe to nietypowe źródła światła LED występujące w postaci prostej mlecznej rurki.

– Mimo swojej nazwy nie są to jednak żarówki jakie znamy, ani też świetlówki liniowe, choć pozornie wyglądają podobnie. Żarówki liniowe LED są zamknięte na końcach, a piny, które mocuje się w gniazdach zasilających tę żarówkę umieszczone są na środku lub po bokach mlecznej rurki – mówi nasz ekspert Aleksander Warwocki, właściciel sklepu internetowego z oświetleniem specjalistycznym AQUA-LIGHT.pl Dzięki swojej budowie i emitowanej ciepłej barwie światła mogą być stosowane nawet jako nowoczesny kinkiet bez żadnej dodatkowej obudowy czy oprawy oświetleniowej. – dodaje nasz rozmówca.

Najczęściej spotykane zastosowanie tych żarówek to oświetlenie miejscowe przy lustrach, zarówno w mieszkaniach (łazienka, hol, garderoba), jak i w hotelach, restauracjach, sklepach czy zakładach usługowych (fryzjer, barber, kosmetyczka).

Mniejsze zużycie energii i dłuższa żywotność

Główną zaletą żarówek liniowych LED jest ich energooszczędność. W porównaniu do tradycyjnych żarówek liniowych te ledowe zużywają nawet o 90% mniej energii elektrycznej; przykładowo LINESTRA 35W została zastąpiona ledową żarówką LEDinestra 3,5W. Dzięki temu przyczyniają się one do obniżenia rachunków za prąd, co jest szczególnie istotne w przypadku miejsc, gdzie oświetlenie jest używane przez długie godziny każdego dnia, jak np. w salonach fryzjerskich lub w garderobach w sklepach odzieżowych. Ponadto żarówki liniowe LED charakteryzują się znacznie dłuższą żywotnością niż ich tradycyjne odpowiedniki.

Jakość światła i komfort użytkowania

Kolejnym aspektem, który przemawia za wyborem żarówek liniowych LED, jest jakość emitowanego przez nie światła. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek, które często dają nierównomierne i żółte światło, żarówki liniowe LED emitują światło o ciepłej białej barwie i stałej intensywności. Ciepłe rozproszone światło relaksuje i doskonale oświetla twarz. Dzięki temu łatwiej jest wykonać codzienne czynności przy lustrze, takie jak makijaż, czesanie czy golenie.

Żarówki liniowe LED występują w kilku wersjach różniąc się funkcjonalnością (ściemnialne lub nie), długością (30cm, 50cm lub 100cm) i kloszem (może być szklany lub z tworzywa sztucznego) i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych liniowych żarówek stosowanych przy lustrach.

Wprowadzenie na rynek coraz to nowszych modeli pozwala na dopasowanie oświetlenia do indywidualnych potrzeb i gustu użytkowników. Dzięki swojej energooszczędności, długiej żywotności, jakości światła oraz różnorodności wzorów, pozwalają one na stworzenie komfortowych i estetycznych warunków w naszym otoczeniu. Jest to świetny przykład tego, jak nowoczesne rozwiązania są w stanie podnieść komfort naszego życia, jednocześnie przyczyniając się do ochrony naszej planety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here