Jak dobrać odpowiedni krem do twarzy – poradnik dla kobiet

0
128
Jak dobrać odpowiedni krem do twarzy - poradnik dla kobiet

Dbanie o skórę twarzy to jeden z podstawowych elementów pielęgnacji urody. Jednym z najważniejszych kosmetyków, który powinien znaleźć się w każdej damskiej kosmetyczce, jest odpowiedni krem do twarzy. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup, warto poznać kilka podstawowych zasad, dzięki którym dobierzemy krem idealnie dopasowany do naszych potrzeb.

Jak dobrać odpowiedni krem do twarzy – poradnik dla kobiet

  • Określ typ swojej skóry – Nie ma jednego uniwersalnego kremu dla wszystkich rodzajów skóry. Przede wszystkim należy określić, czy mamy skórę suchą, tłustą czy mieszaną. Skóra sucha wymaga kremu nawilżającego, natomiast skóra tłusta lepiej reaguje na kremy matujące. Skóra mieszana wymaga kremu dostosowanego do jej specyficznych potrzeb.
  • Zwróć uwagę na skład – Niektóre składniki kremów mogą podrażniać skórę lub uczulać. Dlatego warto poznać skład kremu przed zakupem i wybierać te z naturalnymi składnikami. Przydatne będą takie składniki jak aloes, witamina E czy olejek arganowy. Należy unikać kremów z silikonami, parabenami czy SLS.
  • Dostosuj do wieku – Inne potrzeby ma skóra 20-latki, a inne 50-latki. Dlatego ważne jest, aby dostosować krem do wieku skóry. Dla młodszych kobiet wystarczy krem nawilżający, natomiast dla starszych kobiet lepiej sprawdzi się krem z witaminami czy kolagenem.
  • Sprawdź datę ważności – Kremy mają swoją datę ważności, po której tracą swoje właściwości i mogą stać się szkodliwe dla skóry. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić datę ważności kremu i wybierać te, które są jak najświeższe.
  • Przetestuj krem – Przed zakupem warto przetestować krem na skórze. Warto nałożyć niewielką ilość kremu na skórę przedramienia i odczekać kilka godzin. Jeśli po tym czasie pojawią się jakiekolwiek reakcje skórne, należy zrezygnować z zakupu danego kremu.

Dobranie odpowiedniego kremu do twarzy wymaga trochę czasu i pracy, jednak dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybierasz produkt, który spełni Twoje oczekiwania i będzie odpowiedni dla Twojego typu skóry. Pamiętaj, że nie ma jednego uniwersalnego kremu, który będzie odpowiedni dla każdej kobiety. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na dobranie odpowiedniego kremu dla siebie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here