Jak Dbac o Dłonie i Paznokcie

0
12

Dbanie o dłonie

Dbając o dłonie, należy regularnie je myć i nawilżać. Warto wybierać delikatne środki do mycia, które nie podrażniają skóry. Po umyciu rąk warto nałożyć odpowiedni krem lub balsam do rąk, aby zapobiec przesuszeniu skóry. Należy unikać stosowania produktów zawierających alkohol, ponieważ mogą one wysuszać skórę. Ważne jest także, aby chronić dłonie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak mróz czy promieniowanie UV.

Regularne peelinguj dłonie pozwala usunąć martwy naskórek i sprawia, że skóra staje się gładka i miękka. Można wykonać peeling samemu lub skorzystać z profesjonalnych zabiegów w salonach kosmetycznych. Po peelingu należy nałożyć odpowiedni krem lub balsam do rąk, aby utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia.

Dbanie o paznokcie

Paznokcie powinny być regularnie przycinane i polerowane. Przycinanie paznokci powinno być wykonywane tylko za pomocą specjalnych nożyczek do paznokci lub pilniczka do paznokci. Należy unikać używania nożyczek do innych celów, ponieważ może to spowodować uszkodzenia paznokci. Polerowanie paznokci powinno być wykonywane co kilka tygodni, aby usunąć drobne zadrapania i sprawić, że paznokcie będą wyglądały zdrowo.

Ważne jest także stosowanie odpowiedniego lakieru do paznokci. Lakiery do paznokci powinny być hipoalergiczne i bezzapachowe oraz pozbawione toksyn i substancji chemicznych. Należy unikać stosowania lakieru do paznokci zawierającego formaldehyd, toluen i ftalan cyjanurylu (DBP).

Ochrona przed szkodliwymi czynnikami

Aby chronić dłonie i paznokcie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, należy nosic rękawiczki ochronne podczas sprzatania domu lub prac porzadkowych na zewnatrz. Rękawiczki ochronne chronią skórę przed detergentami i innymi szkodliwymi substancjami chemicznymi oraz promieniami UV. Nalezy takze unikac ekspozycji na mrozy i silne wiatry.

Warto takze regularnie badac swoje dlonie i paznokcie pod katem chorob dermatologicznych lub infekcji grzybiczych. W razie potrzeby nalezy skonsultowac sie ze specjalistom medycyny estetycznej lub lekarza dermatologa w celu ustalenia odpowiedniego leczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here