Gdzie warto zamontować drzwi ze szkła mlecznego?

0
50
Gdzie warto zamontować drzwi ze szkła mlecznego?

Drzwi z elementami szkła mlecznego to ciekawe rozwiązanie zarówno do domu, jak i budynków użyteczności publicznej. Przed zakupem warto jednak poznać ten produkt nieco bliżej, chociażby ze względu na różnice pomiędzy odmianami wspomnianego szkła. W tym artykule wyjaśniamy więc, czym charakteryzują się tego typu szyby, a także, w jakich pomieszczeniach warto je posiadać.

Czym jest szkło mleczne?

Jest to rodzaj matowych szyb, które występują w dwóch odmianach. Pierwsza powstaje poprzez lakierowanie szkła z jednej strony, dzięki czemu nabiera ono półprzeźroczystego wyglądu. Niestety odmiana ta nie jest hartowana, dlatego nie najlepiej radzi sobie z wysokimi temperaturami. Z kolei w drugim przypadku mleczną szybę tworzy się przy pomocy kwasu, oddziałującego na jedną z jej stron. Pozwala to uzyskać zauważalną szorstkość materiału, a jednocześnie dopuścić więcej światła. Dodatkowo tutaj mamy do czynienia ze szkłem hartowanym, czyli znacznie bardziej wytrzymałym. Bez względu, na którą odmianę ostatecznie się zdecydujemy, trafi do nas produkt o matowym odcieniu, pasujący do niemal każdego wnętrza. Warto na niego postawić zwłaszcza wówczas, gdy zależy nam na zapewnieniu prywatności. Omawiane szkło oferuje bowiem obniżoną przejrzystość przy jednoczesnym przepuszczaniu światła, dzięki czemu pomieszczenie w dalszym ciągu pozostanie jasne.

Przykładowe zastosowania drzwi ze szkła mlecznego

Choć drzwi tego typu, oferowane między innymi przez szklarza z firmy Lustral z Warszawy, możemy zamontować niemal wszędzie, to w niektórych pomieszczeniach sprawdzają się szczególnie dobrze. Pierwszym z nich jest łazienka, zwłaszcza jeśli nie posiada ona okna. Szkło mleczne zapewni bowiem niezbędną w tym pomieszczeniu prywatność, nie pozbawiając nas dostępu do naturalnego światła. Warto rozważyć je również w sypialni, gdzie matowa szyba pozwoli stworzyć przytulną atmosferę. Tutaj połączmy jednak szkło z drewnianą ramą, by uzyskać nieco cieplejszy wygląd. Z kolei w przypadku salonu lepiej postawić na współpracę szyb z metalem lub aluminium, gdyż kompozycja taka nada wnętrzu nowoczesny charakter. Na koniec, należy wspomnieć jeszcze o przestrzeni biurowej. Jeśli na przykład drzwi ze szkła mlecznego zainstalujemy w gabinecie bądź sali konferencyjnej, możemy zrezygnować z tablicy do pisania. Matową powierzchnię niezwykle łatwo wyczyścić, dlatego bez obaw możemy umieszczać na niej wszelkie niezbędne notatki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here