Diesel na LPG – przeróbka diesla na gaz się opłaca

0
11
Diesel na LPG – przeróbka diesla na gaz się opłaca

Instalacja LPG pozwala na zmniejszenie kosztów zakupu paliwa, co przekłada się na tańszą eksploatację. Dlatego z takiej możliwości korzysta coraz więcej właścicieli aut, również posiadaczy pojazdów z silnikiem diesla. Czy to dobry krok? Sprawdź i dowiedz się, czy przeróbka z diesla na gaz może się opłacić.

Czy diesla można przerobić na gaz?

Przeróbka diesla na gaz polega na zamontowaniu w samochodzie z silnikiem diesla instalacji pozwalającej na spalanie LPG jako paliwa. Celem takiego zabiegu są zwykle korzyści ekonomiczne, wynikające z niskiej ceny gazu. Czy wykonanie takiej przeróbki jest w ogóle możliwe? Tak, niezbędny jest jednak specjalistyczny montaż oraz prawidłowe dopasowanie instalacji. Silnik diesla jest przystosowany do spalania oleju napędowego, który ma zupełnie inne właściwości niż gaz. A to powoduje, że konieczne są zaawansowane przeróbki.

Czy po montażu LPG w aucie z silnikiem diesla, pojazd może jeździć wyłącznie na gazie? Nie, silnik będzie mógł spalać zarówno LPG, jak i olej napędowy. Przełączanie odbywa się wtedy w zależności od potrzeb, co pozwala na znaczne wydłużenie zasięgu samochodu.

Sprawdź także:  Jak Zabezpieczyć Samochód Przed Wandalizmem

Od czego zależy opłacalność przeróbki diesla na LPG?

Zastanawiasz się, czy montaż instalacji LPG w aucie z silnikiem diesla to dobry pomysł? Najważniejszym argumentem są tu oczywiście ceny paliw. LPG jest znacznie tańszy zarówno od benzyny, jak i oleju napędowego, więc odczujesz oszczędności już podczas pierwszego tankowania. Planując przeróbkę tego typu, należy jednak wziąć pod uwagę jeszcze inne czynniki. Od czego zależy opłacalność inwestycji? Kluczowe są przede wszystkim:

  • średnie zużycie paliwa w samochodzie,
  • liczba kilometrów, którą przejeżdżasz miesięcznie,
  • koszt wykonania instalacji,
  • jakość instalacji.

Warto zwrócić szczególną uwagę na ostatni podpunkt. Jeśli instalacja LPG ma się opłacić, musi działać bezawaryjnie. Dzięki temu inwestycja na pewno się zwróci.

Sprawdź także:  Wynajem auta na miesiąc - kiedy to się opłaca?

Jakie korzyści wynikają z montażu LPG w aucie z dieslem?

Przeróbka diesla na gaz przynosi nie tylko korzyści ekonomiczne (chociaż mają one oczywiście ogromne znaczenie). Warto też pamiętać, że gaz jest znacznie bardziej ekologiczny niż olej napędowy. Podczas spalania LPG dochodzi do mniejszej emisji szkodliwych substancji, m.in. dwutlenku węgla i cząstek stałych. A to oznacza, że decydując się na taką przeróbkę, dbasz o środowisko.

Dość nieoczywistą zaletą przeróbki diesla na gaz jest przedłużenie żywotności silnika. Wynika to z m.in. większej czystości LPG, co pozwala na zmniejszenie zużycia silnika oraz wpływa korzystnie na jego pracę. Kolejnym, pozytywnym skutkiem ubocznym jest wyższa trwałość filtrów DPF i SCR. Gaz lepiej dopala się w cylindrze, przez co mniej niespalonego paliwa trafia do układu wydechowego, zmniejszając w ten sposób obciążenie filtrów.

Sprawdź także:  Jak Wybrać Samochód dla Przedsiębiorstwa

Montaż LPG przyczynia się także do wzrostu wartości pojazdu – autogaz może stanowić ważny argument podczas negocjacji ceny z potencjalnym nabywcą. Auta ekonomiczne w użytkowaniu cieszą się także większym zainteresowaniem, dlatego znalezienie kupca nie będzie trudne.

Jak znaleźć fachowca, który przerobi diesla na gaz?

Instalacja LPG w samochodzie z silnikiem diesla zapewnia spore oszczędności. Aby tak się stało, należy jednak znaleźć profesjonalny serwis, który zadba o fachowy montaż. Idealnym do tego miejscem są Autoryzowane Serwisy STAG. Marka STAG to lider w krajowym rynku autogazu w Polsce, słynący z doskonałej jakości i niezawodności. Dzięki temu możesz mieć pewność, że auto na gaz przyniesie wiele korzyści, a inwestycja szybko się zwróci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj